Trening czyni mistrza - to powiedzenie nabiera dodatkowego znaczenia, gdy zestawimy je z ofertą studiów na kierunku Coaching. Chcąc pomagać innym, najpierw należy "wytrenować" samego siebie, zdobywając odpowiednią wiedzę i umiejętności. Coaching cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego wiele uczelni i szkół w Polsce ma w swej ofercie edukacyjnej studia pierwszego stopnia, studia podyplomowe oraz rozmaite kursy, kształcące przyszłych trenerów. Pierwszy etap edukacji akademickiej trwa trzy lata. Absolwenci zdobywają tytuł licencjata.

W trakcie studiów:
Tytuł magistra uzyskać można po ukończeniu studiów na przykład na kierunku zarządzanie lub marketing. Osoby dysponujące dyplomem studiów wyższych mają możliwość nauki na studiach podyplomowych. Studia takie trwają jeden rok. Najczęściej trzeba za nie słono zapłacić. Coraz więcej uczelni korzysta jednak z funduszy unijnych, oferując studia podyplomowe z coachingu za darmo! Z tak atrakcyjnej oferty powinni skorzystać trenerzy, którzy prowadzą już szkolenia, menedżerowie, pragnący w swej pracy wykorzystywać metody coachingu, ale także osoby, które myślą o karierze coacha i nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w tej materii. Będzie można zdobyć wiedzę między innymi z zakresu psychologii, zarządzania, marketingu oraz poznać zasady i narzędzia stosowane w rozmaitych typach coachingu. Niezależnie od miejsca studiów na pewno ogromny nacisk położony zostanie na zdobycie praktycznych umiejętności. W trakcie studiów Coachingu dużą wagę przykłada się do aktywizacji uczestników zajęć. Słuchacze muszą często wykazywać się umiejętnościami aktorskimi, kreatywnością i niekonwencjonalnymi pomysłami. Kto wie, w jakim środowisku przyjdzie im pracować? Doświadczony trener musi mieć w sobie coś z kameleona, ponieważ potrafi doskonale dostosować się do warunków panujących w miejscu, w którym prowadzi szkolenia. Coach nie musi natomiast posiadać specjalistycznej wiedzy w dziedzinie, która jest przedmiotem szkolenia, gdyż istotą coachingu jest pobudzenie do myślenia, uświadamianie potencjału drzemiącego w kliencie, a nie wskazywanie mu drogi, uczenie go i sterowanie nim. 
 
Po studiach:
Można szkolić pracowników różnych firm, dyrektorów szkół, nauczycieli, kierowców, artystów, itp. Można wyspecjalizować się w konkretnym typie coachingu i oferować usługi na przykład osobom bezrobotnym lub uczniom kończącym szkoły. Absolwenci studiów z dziedziny Coachingu doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wydobycia z ludzi potencjału, jaki w nich drzemie, zachęcenia do efektywniejszej pracy lub też otwarcia umysłów.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->